?>

Bary i kawiarnie

Brauhaus Ernst August, Schmiedestr. 13. Piwiarnia mieszcząca się w budynku należącym dawniej do browaru Bmyłwn. Jeden z najpopularniejszych lokali w mieście. Podaje się tu umiarkowanie dro- jie posiłki i doskonały nisfiltrowany Pils.

Hunnen-Fass, róg Knochenhauerstrasse i Schuhstrasse. Ogromnie popularny lokal studencki, który poleca duży wybór typowo barowych przekąsek. Klatsch, Limmerslr, 58. Kawiarnia łubiana przez młodzież ze środowisk alternatywnych i pseudoar tystycznych.

Kropkę, Kropkę. Najsławniejsza hanowerska kawiarnia z długą tradycją. Leine-Domizil, Karmarschstr. 50. Bar kawowy, gdzie warto wstąpić na śniadanie lub przekąski:. Wieczorem czysto można tu posłuchać muzyki na żywo. Wuinloch, Burgstr. 33. Najżywszy bar na tej ulicy, w centrum starego miasta.

Najlepsze dyskoteki w Hanowerze to Osim na Raschplatz, Cheers na Andreastrassc i Check ln na Goethestrasse. Koncerty muzyki pop odbywają sit: przede wszystkim w Pavilion na Raschplatz.

Jeśli chcesz posłuchać muzyki klasycznej, wybierz się do któregoś z protestanckich kościołów: program koncertów można znaleźć w wydawanym co dwa miesiące informatorze. Chór Knahenchor Hannover jest obecnie równie dobry, jak jego słynny wiedeński odpowiednik: wbrew nazwie na ogół obok młodych chłopców występują dorośli śpiewacy. Koncerty Staatsorchester odbywają się na przemian z przedstawieniami operowymi w Opernhaus na Opernplatz I («I686I6I).

Najlepsze przedstawienia teatralne odbywają się w Schauspielhaus, Prinzenstr, 9 («1686701) i w Ballhoj, Ballhofstr. 5 («1686142): poza tym jest jeszcze Theater ant Aegi przy Aegidientorplatz 2 («880088) i Lundesbiihnc przy Bultstrasse. 7-9 («281023). Bardziej eksperymentalne dramaty wystawiane są w Künstlerhaus, Sophienstr. 2 («343919), gdzie istnieje również kino o charakterze studyjnym, podobne mieśei się w Anzeigerhochhaus.

Naprzeciwko Nowego Ratusza, przy Theodor-Lessing-Platz 2, znajduje się Galeria Miejska KUBUS (Städtische Galerie: wt.-pt. 10.00-18.00, sb. i nd. 10.00-16.00: «0511/ 1685790), gdzie odbywaj się wystawy czasowe. Przynajmniej raz w roku goszczą tu prace artystów z Polski, najczęściej z Poznania, który jest miastem patmerskim Hanoweru. Prężne środowisko polonijne skupia też Dom Polskiej Misji Katolickiej przy kościele Maria-Frieden /: północno-wschodniej dzielnicy Buchholz, Stilleweg 12 («051!/ 6498504). ‚ ‚

W roku 2000 Hanower będzie miejscem Wystawy Światowej EXPO 2000, która odbędzie się pod hasłem „Człowiek – natura – technika”. Tuż za terenami wystawowymi (F.X PO- Gelände) powstaje miasteczko, EXPO -Siedlung, które jako przykład przyszłościowych rozwiązań urbanistycznych, szczególnie w zakresie wymagań ekologicznych, ekonomicznych, kulturalnych i socjalnych miasta XXI w., udostępnione zostanie zwiedzającym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>