?>

Bodenwerder

Kto ma ocliotę wybrać się na krótką przejażdżkę statkiem po Wezerze, położone 25 km w dół rzeki BODENWERDER jest interesującym celem wycieczkowym. Nazwa miasta kojarzy się z baronem Munchhauscnem, królem igarzy, który jest jedną z najbardziej znanych postaci w niemieckiej literaturze, W rezydencji Mtinchhausena, która obecnie służy jako ratusz, znajduje się maić muzeum (codz. 10.00-12.00 i 14.00-17.00: 1 DM) poświęcone jego niezwykłej osobie. Przed budynkiem stoi fontanna ilustrująca jedną z sławnych przygód Mtinchhausena – kiedy baron zatrzymał się, aby napoić swego zdobycznego litewskiego konia, stwierdził, że zad ogiera został odstrzelony w bitwie i cała woda uchodzi z dziurawego konia na zewnątrz. (Nie Irzeba dodawać, że brakującą część anatomii niebawem znaleziono i konia zeszyto w jedną całość.) W pierwszą niedzielę każdego miesiąca od maja do września odgrywa się widowiska inspirowane co ciekawszymi wyczynami barona Miinehhauscna.

W Bodenwerder zatrzymać się można w wielu pensjonatach i prywatnych kwaterach (-@), w schronisku młodzieżowym na wzgórzach na wschodzie przy Ri- chard-Schirrmann-Weg («05533/2685: ?3)), lub na kempingu w Schtinemann («05533/4938).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>