?>

Gastronomia w Goslar

Kuchnia regionu dostosowana jest do potrzeb turystów, którzy przyjeżdżają tu głównie po wypoczynek – stąd najwięcej kawiarń. Wicie z najlepszych restauracji mieści się w hotelach (zob. str. 392).

Baruck-Cufć Anders, Hoher Wcg 4. Najlepsze wmieście miejsce na spożycie Kaffee wid Kuchen. Usiądź od razu w ogródku za restauracją, skąd rozciąga się wspaniały widok na Harz. Bmuhnus Goslar, Marstallstr. ł. Browar, w którym podaje się własny, doskonały niefiltrowany Pils. Po długiej przerwie powrócono tu do średniowiecznych sposobów warzenia piwa. Jest to jeden z kiłku barów czynnych wokół dziedzińca, który siał się najruchliwszym miejscem w mieście.

Christall. Báckerstr. 106. Podaje się tu szeroki zestaw interesujących dań wegetariańskich. Hisfórkhes Café, Marki 4. Warto tu zjeść jakiś deser lub ciastko. Gdy sprzyja pogoda, stoliki ustawia się też na zewnątrz na placu.

Kontrast, Worthslr. 10. Podaje się tu zdrową żywność. Obok, w trochę droższym bistro, można zjeść naleśniki i lekkie dania francuskie. Pupaseh. Schilderstr. 4. Stary bar z dobrą atmosferą, mieszczący się w budynku z muru pruskiego naprzeciw Jakobikirche.

Welsscr Schwan. Münzsti. 11, Jedną z części sławnej gospody stanowi bałkańska restauracja specjalizująca się w daniach z grilla, nieco lepsza od typowo niemieckiej. Worthniule. Worthslr. 8. Serwuje doskonałe dania regionalne na gorąco po rozsądnych cenach. Zebra. Báckerstr. 18. Tania nowoczesna knajpa ze świetną atmosferą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>