?>

Kluby i dyskoteki – Brema

Delight, Unser Lięben Frauen Kirehliof. Muzyki disco słucha tu starsza klientela. Przy wstępie dostaje się kartę, na której zaznacza się potem wszystkie zamówione drinki. Pluci się przy wyjściu (minimum 12 DM). lula Fule, Bemhardslr. 10. Najlepiej przyjść tu w czwartek wieczorem, dzięki studentom panuje wtedy ożywiona atmosfera.

Modcrnes, NuesLadlwall. W ciągu tygodnia kino, podczas weekendów – dyskoteka. W klubie zawsze jest pełno i często bywa duszno, dlatego praktykuje się 5-minutowe przerwy, podezas których wentyluje się pomieszczenie dzięki rozsuwanemu sufitowi.

Romer, Fehrfeld 31. Miejsce przede wszystkim dla zwolenników mrocznej muzyki indy-pop. Doskonałe koncerty muzyki klasycznej odbywają się regularnie w Stadthalie (za dworcem głównym) oraz w licznych teatrach. Miasto jest też siedzibą Deutsche Kammerphilharmonie, świetnej orkiestry kameralnej, w skład której wchodzi wielu młodych muzyków. W Waldhuhne usytuowanej w Biirgerpark posłuchać można jazzu w niedzielne poranki, a w Jazz C!uh Bremen, w budynku Tivoli obok dworca, w piątki i soboty odbywają sit: koncerty na żywo, głównie jazzu tradycyjnego.

Główne teatry to Theater am Goetheplatz («36530), którego repertuar obejmuje przede wszystkim przedstawienia taneczne, opery i musicale oraz Concordia («3653333) przy Schwachhauser-Heerstr. 17, która specjalizuje sit: w sztukach współczesnych i eksperymentalnych. Bremen Shakespeare Company, działająca przy Theater am Leih- nizplatz («500333), jest jedyną grupą teatralną w Niemczech, która ma w stałym repertuarze aż dziesięć sztuk Szekspira.

Jeśli zakotwiczyłeś się w Bremie na dłużej i chcesz wybrać się gdzieś na wycieczkę, do- biy wybór stanowi wybrzeże i okolice Stade, a także była kolonia artystów Worpswede. Jeśli jedziesz w stronę Hanoweru lub Lüneburger Heide, warto zatrzymać się w Verden.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>