?>

Noclegi i gastronomia – Osterstrasse

W iecie dobrym pomysłem jest przenocowanie w Hameln, gdyż w ten sposób można zobaczyć niezatłoczone miasto przed przybyciem lub po odjeździe jednodniowych turystów. Co dziwne, jest tu tylko kilka, i to dość drogich, hoteli.

Najtańsze znajdują się w centrum. Są Io: City, Neue Marktstr. 9 (05151/7261: ©) oraz Altstadtwiege, Neue Marktstr. 10 (05151/27854: ©). Znacznie drożej jest w Zur Börse, Osterstr. 41 a (»05151/7080: ): Zur Post, Am Posthof 6 (»05151/7630: ), i w Jugendstil, Wetterstr. 18 (»05151/95580: ©). Jest jednak około tuzina kwater prywatnych (-@), niektóre w samym sercu miasta: pełną listę można otrzymać w biurze informacji turystycznej.

Schronisko młodzieżowe jest korzystnie zlokalizowane ok. 5 min drogi piechotą od starego miasta, przy Kischbecker Str. 33 (»05151/3425: ?J)), koło ujścia Hamel (niewielkiego strumyka) do Wezery. Na zachodnim brzegu Wezery, przy Uferstr. 80. znajduje się kemping (»05151/61167) czynny cały rok.

Wiele spośród najlepszych lokali mieści się w opisanych w tekście zabytkowych kamienicach. Wyborne, choć drogie dania poleca Rattenfängerhaus’, można spróbować różnych deserów lodowych Jeśli ktoś nie chce wykosztować się na pełny posiłek. Wzdłuż Osterstrasse znajdują się najlepsze kawiarnie. Warto też wstąpić do Pfannenkuchen na Hummenstrasse, gdzie jest szeroki wybór smakowitych naleśników. Wyśmienita restauracja chińska Peking jest przy 164-er Ring 5.

Historiao Szczurolapie jest odgrywana wjako historyczne przedstawienie kostiumowe, które odbywa się w centrum miasta, między Hochzeithaus i Marktkiche, w południe w każdą niedzielę od połowy maja do połowy września: przedstawienie trwa pól godziny i jest bezpłatne.

Rejsy wycieczkowe statkiem po Wezerze (należy wziąć pod uwagę, że z powodu silnego prądu rzecznego kursy w górę rzeki trwają straszliwie długo) obsługiwane są przez 1Yeisse Flotte i Oberweser Dampfschiffahrt, odjazd z przystani przy Münster. W Iecie w każdy czwartek Weisse Flotte proponuje specjalny kurs do Hanoweru przez Wcisscrstrassenkreuc w Minden (zob. str. 308).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>