?>

Noclegi w Hanowerze

Za 5 DM w biurze informacji turystycznej można zarezerwować miejsce w hotelu. Ponieważ Hanower jest kwitnącym ośrodkiem targów międzynarodowych (kwietniowe Messe to największe targi w Europie), miejscowi hotelarze mogą sobie pozwolić na ustalanie wygórowanych cen. Jeśli nie odbywają się właśnie jedne z nich, warto najpierw dowiedzieć się w biurze turystycznym, czy nie ma jakichś okazyjnych ofert.

Am Funkturm. ltallerslr. 34 (33980). Hotel wysokiej klasy, ale stosunkowo niedrogi. Położony w odległości kilkuminutowego spaceru od tylnej części dworca głównego. Mieści się w nim doskonała restauracja wioska Mitano. @.

Atlanta. Hinüberslr. I (33860). Kolejny luksusowy hotel, położony nieco na wschód od dworca głównego – patrząc od strony centrum, po drugiej stronie torów. Flora, Heinrichstr. 36 (342334). Usytuowany w odległości 10 min spaceru na północny wschód od dworca głównego. Hotel najniższej kategorii w centrum Hanoweru. .

Georgcnhof. Herrenhäuser Kirchweg 20 («702244). Niewątpliwie najprzyjemniejsze miejsce na dłuższy pobyt. W tym hotelu, mieszczącym się w wiejskiej rezydencji w Herrenhausen, znajduje się szeroko znana i bardzo droga restauracja Stern. ©.

Gildehof, Joachimstr. 6 («I 5742). Jeden z nielicznych tanich hoteli. Typowa stara niemiecka gospoda, kilka domów w dót ulicy od Hospitz am Bahnhof. Hospiz am Buhnhof, Joachimstr. 2 («324297). Działa pod auspicjami Niemieckiego Kościoła Protestanckiego. Skromny hotel położony prawie naprzeciwko wejścia do dworca głównego. .

Körner. Kömcrstr. 24 (tri 6360). Położony niedaleko Harrenhausen i sławnych ogrodów. Blisko też stąd do centrum miasta. Loceumcr Hof, Kurt-Schumacher-Sfr. 16 (ni 2640), Hotel wysokiej klasy z równie dobrą restauracją. Dogodnie położony niedaleko dworca głównego. ©.

Revcrcy, Aegidiendamm 8 («883711). Ceny umiarkowane. Położony tuż za południowo-wschodnimi obrzeżami starego miasta. Łatwo stąd dojść do Maschpark i muzeów. Schwab, Sedanstr. 20 («9901610). Jeden z najtańszych hoteli w centrum. Niestety, jego położenie w odległości 25 min marszu na północny wschód od dworca głównego trudno określić jako idealne. (D.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>