?>

Norddeich

Nadmorski kurort NORDDEICH oddalony jest od Nordcn jedynie o 2.5 km. Odległość tę pokonać można w dziesięć minut autobusem odjeżdżającym z Marktplatz. Z Norddeich odpływają promy na wyspy Juist i Nordemey. Rozkład jazdy pociągów przyjeżdżających tu z Amsterdamu, Kopenhagi t wielu miast niemieckich zsynchronizowany jest z kursami lodzi, przewożących pasażerów na Norddeich-Mole, skąd odbijają promy. Z pociągów można też przesiąść się na podstawione autobusy do Nessmer- sid, terminalu promowego obsługującego rejsy na Baltrum.

Można zatrzymać się w samym Norddeich, lecz to brzydkie, o nieregularnej zabudowie miasteczko ma niewiele do zaproponowania. Prawie każdy dom (z tabliczką Zimmer /rei) oferuje pokoje do wynajęcia, ale generalnie płaci się za nie więcej niż w Norden. Schronisko młodzieżowe (»04931/8064: ?Jj) usytuowane jest w centrum kurortu, przy Strandstr. I, natomiast nowo otwarty kemping Nordsee (»04931/8073) znajduje się przy wale przeciwsztormowym, 1.5 km na zachód od miasta. Więcej szczegółów uzyskać można w biurze informacji turystycznej (VII V111 pn.-sb. 9.00-17.00, nd. 10.00-12.00: pozostałe miesiące: pn.-czw. 9.00-17.00, pt. 8.30-16.00, sb. 10.00-16.00: »04931/172200).

Z Norddcich-Mole wystarczy odbyć krótki rejs promem, aby dotrzeć do dwóch najpopularniejszych, najbardziej atrakcyjnych, a zarazem najdogodniej położonych spośród wysp wschodniofryzyjskich, Juist i Norderney. Wydaje się, że owa bliskość bardziej sprzyja jednodniowym niż kilkudniowym wycieczkom. Przy wyborze tej drugiej możliwości bez trudu można znaleźć mnóstwo hoteli wszelkich kategorii oraz wiele domów letniskowych (dla turystów z własnym wyżywieniem). Szczegółowych danych na temat wolnych miejsc noclegowych udzielają biura informacji turystycznej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>