?>

Nowe miasto – Hamburg

Żeby od ratusza dojść do Binnenalster, trzeba przejść przez Reesendammbrticke, który w takim bądź innym kształcie stal na tym miejscu od XIII w. Obecny most powstał w latach czterdziestych XIX w. We wczesnym średniowieczu był tu młyn, który spiętrzał wody Alsteru tak. by poruszały jego kołem. Od tamtych czasów zawsze istniał tu mały staw, kilkaset lat później powstało obok jeszcze jedno, większe jezioro. Przechadzała się nad nimi i przechadza w dalszym ciągu śmietanka towarzyska Hamburga. Najpiękniejsza i najbardziej ekskluzywna promenada to Jungfernstieg, która zawdzięcza nazwę młodym damom mającym zwyczaj przechadzać się tędy kręcąc parasolkami. Idąc na północ wzdłuż Neuer Jungfernstieg, miniesz okazałe domy bankierów i biznesmenów oraz najlepszy w mieście Hotel Yierjahreszeiten. Chełpi on się tym, że jest drugim najlepszym hotelem świata po pewnym luksusowym hotelu w Malezji, bajecznie wysokie ceny wydają się to faktycznie potwierdzać. Najtańszym sposobem zakosztowania jego uroków jest pójście na kawę do wspanialej hotelowej kawiarni urządzonej w guście epoki biedermeier.

Tym, których kuszą przejażdżki łódką oferowane przy Jungfernstieg, wypada polecić Kanal-Fahrt (IV i X codz. 10.15. 12.45 i 15.45: V-1X codz. 9.30, 12.00,14.451 17.15: 19 DM). Wycieczka wiedzie wzdłuż brzegów obu jezior oraz rzeki Alster, mijając wiele z najwspanialszych willi miasta i klubów żeglarskich. Jest to jedyny sposób obejrzenia widoków niedostępnych z lądu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>