?>

Przyjazd, informacja i noclegi – Brema

Dworzec główny znajduje się na północ od centrum: tuż przy nim mieści się biuro informacji turystycznej (pn., śr. i pt. 9.30-18.30, czw. 9.30-20.30, sb. 9.30-14.00/16.00, nd. 9.30-15.30: »30800), gdzie można uzyskać najwięcej wiadomości na temat aktualnych wydarzeń w mieście: można tam również zarezerwować pokój. W tych samych godzinach czynne jest także mniejsze biuro przy Liebfrauenkirchhof. Aby dostać się z dworca kolejowego do starego miasta, wystarczy iść prosto przed siebie i mostem ponad dawnymi murami miejskimi przejść do strefy mchu pieszego.

Najważniejszą linią tramwajową jest #5, odchodząca z lotniska, wiodąca koło ratusza i dworca głównego, a następnie biegnąca na północ równolegle do parku miejskiego, Biirgcrpark. 24-godzinny bilet Bremen Kärtchen na wszystkie środki komunikacji kosztuje 6.50 DM: podobniejak inne biletymożna go kupić w kiosku na zewnątrz dworca głównego. Bremajesl położona na dosyć płaskim terenie, dlatego wygodnie jest podróżować po mieście rowerem. Można go wypożyczyć w Fahrrad Station znajdującej się po lewej stronie placu, który rozciąga się na prawo od dworca głównego: za cały dzień płaci się 10.50 DM, kaucja za rower wynosi od 30 do 50 DM.

Spośród hoteli w centrum miasta najdogodniej usytuowanymi są te skupione w okolicy dworca: nic zatem dziwnego, że należą do najdroższych. Dużo tańsze noclegi można znaleźć na przedmieściach. Bremeńskie schronisko młodzieżowe jest doskonale zlokalizowane w zachodniej części starego miasta przy Kalkstr. 6 (»171369: Istnieje też dobry, centralnie położony kemping, Internationale Campmgplat: Freie Hansastadt Bremen, Am Stadtwaldsee I (»2 12002), po północnej stronie parku miejskiego w pobliżu uniwersytetu: można tam dojechać autobusem #28 (kierunek Stadtwaldsee) lub #23 (kierunek uniwersytet).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>