?>

Restauracje w Hamburgu

Aby coś zjeść i wypić, najlepiej wybrać się poza centrum Hamburga, Prawdą jest, że mnóstwo niezbyt drogich restauracji znajduje się w rejonie Grossneumarkt, niemniej jednak większy wybór i niższe ceny oferują Univiertel i Schanzen viertel. Na stoiskach typu Imbiss przy głównym rynku naprzeciw ratusza znajdziesz pyszne, choć drogie przekąski. Rejon St. Georg przy dworcu głównym jest tańszy i mało elegancki, podobnie jak Reeper- balin w St. Pauli. Na szybko można też posilić się na deptaku przy dworcu w Altonie.

Należy spróbować dwóch miejscowych specjalności. Pierwszą jest wspaniała niemiecka Aalsuppe. zupa z węgorza z dodatkiem śliwek i mieszanych warzyw. Druga potrawa, Labskaus, tradycyjne danie marynarzy, jest raczej kontrowersyjna w smaku (by nic powiedzieć niestrawna): składa się na nią mieszanina peklowanej wołowiny, śledzi, buraków, tłuczonych ziemniaków, cebuli oraz ogórków, przystrojona po wierzchu smażonym jajkiem. Poza tym do typowego menu należą różnorodne dania rybne.

Tradycyjne restauracje, zwane GasHiatten, znajdują się w catym mieście. W poniżej wymienionych podaje się dania regionalne oraz typowe dania niemieckie. Ahrherg, Strandweg 33. W dół rzeki, w Blankenese, jedna z najlepszych restauracji, gdzie można dostać rybę po niemiecku, specjalnością zakładu test karp.

All Hamburger Aalspeicher, Deichstr. -13. Najlepsze miejsce, by skosztować Aahuppu, która co prawda nie jest lania, ale za to zawsze doskonała. Lepiej unikać lokalu w czasie lunchu, kiedy ściągają tu tłumy biznesmenów.

Anno 1750, Ost-Wesl-Str. 47. Historyczna piwiarnia słynąca zwędzonego węgorza. Zamknięta w niedzielę. liufn Dummdour. Mittelweg 27. Ulubiony lokal wielu zamożnych hamburczyków. mimo to ceny są dość przystępne.

Fischirhaus, Fischmarkt 14. Oferuje dobre dania rybne, niekoniecznie laniu. Franziskaner, (iros.se Theaterstr.9. Piwiarnia z ogródkiem w bawarskim stylu, prawdziwa rzadkość na północy Niemiec. Zamknięta w niedzielę.

Kanzdmcycr. Englische Planke K. Klasyczna restauracja dla turystów, położona w cieniu kościoła św. Michała, z bardzo dobrym jedzeniem. Nikoluikcllcr. Cremon 36. Ma chyba najdłuższe i najlepsze menu dań śledziowych w Niemczech. Old Cumimrcia! Room. Bnglisehe Planke 10. Tloez.nu tu od turystów, niemniej można odwiedzić ten lokal położony blisko kościoła św. Michała.

Rsitswdnkdkr. Grosse Johanisstr. 2. Jak wskazuje nieco dłuższa niż zwykle nazwa, hamburska wersja piwnicy ratuszowej jest bardziej elegancka i lepszą niż inne tego typu lokale. Zamknięta w niedzielę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>