?>

Restauracje w Lubece

Atrakcyjność Lubeki nie sprowadza się wyłącznie do zabytków: miasto słynie z dobrych lokali gastronomicznych oraz ciekawych koncertów muzycznych. Obydwa wymienione aspekty szeroko rozumianej kultury jednoczy w sobie bujne życie nocne. Biuro informacji turystycznej wydaje darniową comiesięczną broszurę Lübeck Heute zawierającą program aktualności kulturalnych.

Większość prestiżowych restauracji – zarówno jeśli chodzi o menu jak i lokalizację – leży dookoła starówki. Wszystkie są drogie, jedynie w czasie obiadu podaje się tańsze dania. Miasto ma też sporo całkiem przystępnych lokali, wiele z nich nie ustępuje jakością tym najdroższym.

Aubergine, Hüxstr. 57. Kawiamia-restauraeja ze zdrową żywnością i daniami wegetariańskimi. Zamknięta w niedzielę, FischergeselJschiift, Breite Str. 2. Słynna tawerna starych marynarzy, zwykle pełno w niej wycieczek. Doskonale jedzenie i nie najwyższe ceny. Zamknięta w poniedziałki.

Gemeinnützige Gesellschaft, Königstr. 5-7. Elegancka restauracja o przepięknych wnętrzach, z tarasem. Nieczynna w niedzielne wieczory. Historischer Weinkeller, Am Koberg. Winiarnia i restauracja w piwnicach Heiligen-Geist-HospitaL Nieczynna we wtorki,

Jever Stuben, An der Obenrave 11. Specjalnością są codzień inne dania rybne, szczególnie warto wybrać się tu na obiad. Zamknięte w poniedziałki. Lübecker Hanse, Kolk 3-7. Znajduje się w pięknym starym budynku przy kościele św Piotra. Droga, lecz za to doskonała restauracja z kuchnią francuską oraz niemiecką. Otwarta od poniedziałku do piątku.

Ratskeller. Am Markt 13. Najbardziej nowoczesna restauracja ratuszowa w Niemczech: oprócz tradycyjnych dań jest lu duży wybór potraw wegetariańskich oraz naturalnie fermentowane piwo własnej produkcji Liihsch Pils.

Schabbelhatis, Mangstr 48-50, Najsłynniejsza restauracja Lubeki, znajduje sit: w XVll-wiecznym domu kupieckim z ogrodem. Bardzo dobre, lecz drogie jedzenie. Schmidfs, Dr>Juliu$-Leber-Str. 60-62. Niedroga kawiamia-reslauracja w samym sercu dzielnicy studenckiej. Duży wybór dań.

Stadtresteurant, Jm Hauplbahnhof. Mimo nieciekawej lokalizacji na pierwszym piętrze dworca głównego podaje równie smaczne potrawy, co najlepsze restauracje. Tipasa, Schlumacher Str. 14. Ulubiony lokal studentów prowadzony przez Afgańczyków, posiada duże i zmieniające się menu szybkich dań oraz wspaniałe pizze i chleb z pieca opalanego drewnem. Rozsądne ceny. Jeżeli się śpieszysz, w sąsiednich drzwiach sprzedaje się dania na wynos.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>