?>

Schanzeiwiertel i Univiertel

Między Altona a Univiertel leży jeszcze jedna dzielnica znana jako miejsce rozrywki: SchamzcnvitTtel. Przy jednej z największych ulic, Schulterblatt (blisko stacji S-Bahn Stemschanze) ulokowało się mnóstwo popularnych knajpek studenckich i tanich re stauracji. Dominuje w nich bezpretensjonalna atmosfera relaksu i swobody, Warto też przejść się na Schanzenstrasse, która biegnie od Schulterblatt. Lista barów i kawiarni znajduje się na str. 431 -433.

Wystarczy podjechać metrem jeden przystanek dalej do Schlump, by znaleźć się w Univiertel (dzielnicy uniwersyteckiej). Najbardziej warte uwagi są tu GrindclhoT i Rentzelstrasse, przy których można znaleźć niedrogie restauracje i kafejki. Tutaj też mieści się najpopularniejsze kino alternatywne miasta, Abaton, z dużą restauracją na górnym piętrze, która bywa zwykle przepełniona. Zycie towarzyskie dzielnicy koncentruje się na tych dwóch ulicach. Stanowią one doskonale miejsce na posiłek w niezobowiązującej atmosferze – nie ma obawy, że ktoś oceni twoją wartość na podstawie kroju garnituru, jaki masz na sobie.

Nieco dalej, przy Rothenbaumchaussee 64, znajduje się Muzeum Etnograficzne (Museum fur Völkerkunde: wt.-nd. 10.00-18.00:6 DM). Na wystawach można prześledzić związki Hamburga z Afryką, Południowym Pacyfikiem, obu Amerykami i Rosją. Muzeum odbiega od stereotypu pokazywania egzotycznych ciekawostek i przedstawia inne kultury tak, jak wyglądają w dniu dzisiejszym, razem z ich obecnymi problemami. Wpływ turystyki na rejony Pacyfiku obrazuje wystawa dająca nowe spojrzenie na omawiane zagadnienia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>