?>

SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE – HANOWER

Jugendherberge Hannover, Ferdinand-Wilhelm-Fricke-Weg 1 («322941). Dojazd do tego schroniska młodzieżowego jest łatwy: trzeba wsiąść w U-Bahn U3 lub #7 (kierunek Mühlenberg) i jechać aż do Fischerhof, skąd już tylko 5 min spacerem do schroniska, usytuowanego na lewo od mostu. Obok jest pole namiotowe.

Nałurfreundchaus Micsburg, Api Fahrhortsfeldc 50 («580537). Położony na dalekim przedmieściu Miesburg: dojazd autobusem #3 do Lahe, następnie autobusem #31 do Waldfriedhof lub #32 do ivleyELŁ Garten. Nocleg w pokoju wieloosobowym kusztuje 20 DM,

Naturfreundehaus Sładtlieim, Herman-Bahlscn-Allee 8 («691493). Dobra lokalizacja na obrzeżach zalesionego parku Eilnriede: dojazd kolejką U-Bahn #3 (kierunek Laiie) luh Ul (kierunek Fasanenkmg) do przystanku Spannhagenstrasse. Nocleg od osoby 20 DM, pokoje dwuosobowe 50-75 DM.

Miasto, prawie całkowicie zniszczone na skutek bombardowań podczas drugiej wojny światowej, zostało wkrótce po niej odbudowane. W północnej części śródmieścia znajduje się duże centrum handlowe, które w większości zamknięte jest dla ruchu kołowego. Dalej na południe położone jest skromnych rozmiarów stare miasto, które okala miejska arteria. Poza nią ulokowały się najlepsze muzea i wspaniałe tereny zielone, prawdziwe bogactwo Hanoweru.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>