?>

Szlak tatarski ciekawe miejsce pod kątem turystycznym

Wbrew pozorom w Polsce jest bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Można ich poszukać na własną rękę w Internecie, gdzie na wielu stronach są rozpisane różnorodne miejsca takie jak na przykład szlak tatarski, które naprawdę są warte obejrzenia. Do jednych z nich należy wspomniany wcześniej szlak tatarski, który jest niecodziennym zjawiskiem. Jest to jedno z miejsc, które są nie tylko ciekawe pod względem wyglądu, ale także kultury. Obecnie oczywiście nie wszystko żyje w tym regionie i tym miejscu, jednak mimo wszystko warto jeśli ma się taką możliwość zapoznać się z nim. Miejsce to bardzo mocno związane jest z historią tatarów o czym wskazuje jego nazwa.

Szlak tatarski

Jest to bardzo ciekawy szlak turystyczny, który znajduje się na Podlasiu. Szlak tatarski można podzielić na szlak mały oraz szlag duży. Każdy ma swoje zalety i wady. Na obu tych szlakach znaleźć można wiele ciekawych i interesujących atrakcji. Szlak mały obejmuje 19 kilometrów i ciągnie się wzdłuż takich miejscowości jak Waliły-Stacja, Królowe Stojło, Józefowo oraz Kruszyniany. Jeżeli chodzi o szlak tatarski duży to obejmuje 57 kilometrów. Ciągnie są on między innymi wzdłuż takich miejscowości jak Sokółka, Bohniki, Nowa Świdziałówka czy też Nietupa. Szlak ten zahacza o Wzgórza Sokólskie oraz Puszczę Knyszyńską. Niestety z faktu, że tatarów na podlasiu jest coraz mniej to coraz więcej tradycji tatarskich zanika. Co prawda żyją jeszcze ludzie, którzy kultywują tą tradycję, jednak jest ich z każdym pokoleniem coraz mniej. Atrakcje na szlaku tatarskim – Muzeum Ziemi Sokólskiej – jest to muzeum, którego myślą przewodnią jest osadnictwo tatarskie na terenach podlaskich – Rynek znajdujący się w miejscowości Sokółka – Centrum polskich muzułmanów, które znajduje się w Bohonikach – meczet w Bohonikach z 1883 roku – mizar w Kruszynianach. Jak widać atrakcji na szlaku tatarskim jest bardzo wiele. Dlatego też jeśli interesuje się kulturą muzułmańską i tatarską to warto odwiedzić te miejsca.

Jeśli nie szlag tatarski to co innego?

Na ziemi polskiej istnieje także wiele innych atrakcji. Warto także się z nimi zapoznać, szlak tatarski to tak naprawdę jedno z bardzo wielu ciekawych miejsc. Innymi ciekawymi atrakcjami całej ziemi polskiej mogą być między innymi: – Łazienki królewskie w Warszawie – Rynek Główny we Wrocławiu – Góry stołowe – Rynek w Krakowie. Każdy kto szuka miejsc godnych uwagi na terenie Polski to z całą pewnością znajdzie je bez większego problemu. Niezależnie czy interesują go te miejsca bardziej znane jak warszawskie łazienki czy też raczej miejsca mniej popularne jak szlak tatarski. Dzięki takim właśnie miejscom każdy będzie mógł znaleźć idealne miejsce dla siebie. Poznawanie naszego dziedzictwa kulturowego i historycznego to naprawdę bardzo fajna sprawa i warto mieć tego świadomość skąd pochodzimy. Warto temu poświęcić czas i pieniądze jeżeli tylko chce się coś więcej wiedzieć o naszym pięknym kraju, który kryje w sobie wiele niespodzianek z przeszłości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>