?>

THE BEATLES W HAMBURGU CZ. II

Hamburg miał duży wpływ na karierę zespołu. Właścicielowi klubu Indra, Brunonowi Kosch- mider, nie podobały się sztywne występy Beatlesów’, wymagał, by muzycy „robili show” na scenie. W ciągu kilku tygodni zepół całkowicie zmienił swoje koncerty, muzycy zaczęli rozmawiać z widownią i wygłupiać się na scenie. Słynna fryzura Moptop została niewątpliwie skopiowana ze stylu „grzyb” (Pilzenkopl), który byl modny w Em, grupie młodych hamburskich egzysten- cjaltstów. Po raz pierwszy obcięła w ten sposób włosy Stuarta Astrid Kirchherr i, mimo początkowych zastrzeżeń, reszta zespołu wkrótce również przyjęła ten styl. Także w Hamburgu w 1960 r. Beatlesi spotkali perkusistę z Rory Storni i The Hurricanes- Ringo Starra.

Przez długie lala pod względem mieszkaniowym Altona była równie mało atrakcyjna jak Sl. Pauli. Stopniowo jednak inwestorzy budowlani zaczęli odkrywać urok tego rejonu pięknych, choć zaniedbanych, XIX-wiecznych kamienie. Obecnie niektóre okoliec zaczynają uchodzić za eleganckie, o czym najlepiej świadczą obowiązujące w nich ceny. Przykładem jest Friedensallcc, jej północno-zachodni kraniec niczym się nie wyróżnia, ale już przy stacji Altona można zauważyć neony eleganckich sklepów w sąsiedztwie szykownych barów i restauracji. Od ich dystyngowanego charakteru mocno odbija tętniąca życiem Fabrik na sąsiedniej Barncrstrassc. miejsce całonocnych imprez muzycznych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>