?>

Wokół Landungsbrücken

Przy nabrzeżu Landungshriicken znajduje się wiele pomostów prowadzących do umieszczonych na pontonach drogich stoisk Imbiss i restauracji. Liczne (odzie oferują godzinne wycieczki po zatoce za ok. I 5 DM. Najlepiej wybrać się na wycieczki: małym promem, nie zaśdwupoktadowym statkiem, ponieważ do kanałów Speicherstadt i samego portu wpuszczane są tylko maić jednostki. Jeżeli pragniesz zobaczyć z bliska potężne kontenerowce, jest to propozycja w sam raz dla ciebie. Wycieczki anglojęzyczne organizowane są między marcem a listopadem codziennie o 11.15, cena 15 DM, punkt startu: Brücke 1. Można również wziąć udział w specjalnym rejsie poświęconym problemom związanym z ochroną środowiska (informacja pod n,24l03I).

Na wprost stacji S-Bahn zakotwiczony jest jaskrawozielony Rickmer Riekmers (codz 10.00-17.15: 4 DM). Trójmasztowiec zbudowano w 1896 r„ odbył wiele rejsów oceanicznych zanim został przejęty przez Anglików w 1916 r. Był wykorzystywany do celów wojennych, a po wojnie został przekazany Portugalii. Pewien biznesmen hambur- ski zauważył niszczejący okręt na portugalskim nabrzeżu, przetransportował go do Niemiec w 1987 r. i przywrócił mu dawny blask. Obecnie statek jest uważany za jeden z najcenniejszych skarbów miasta.

Po kwadransie spaceru wzdłuż nabrzeża znajdziesz sit: w całkiem odmiennym święcie XiX-wiecznego Speicherstadt, Ten największy na świecie kompleks magazynów i spichlerzy, wraz z kanałami i brukowanymi ulicami, został zbudowany w lalach 1885- 191Ü z czerwonej cegły, decydującej o charakterystycznym stylu północnoniemieckiej architektury. Można tu zobaczyć stosy worków z kawą, tysiące rolek dywanów, z otwar tych drzwi wydobywają się zapachy herbaty i rozmaitych przypraw-, a mężczyźni podnoszą towary przy pomocy tradycyjnych haków, jak sto lat temu. Wszystkie budynki są pod ochroną, nie ma tu więc żadnych maszyn, które pomogłyby ludziom w pracy. Towary można składować bez cla na dowolną ilość lat, aż kupiec dojdzie do wniosku, że otrzyma za nie najlepszą cenę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>